Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

10 najdroższych deserów na świecie


Wybierając się do cukierni z pewnością w większości przypadków zamierzasz przeznaczyć na słodkości określony budżet. Nie są to zazwyczaj astronomiczne kwoty, jednak należy wziąć pod uwagę rodzaj deseru, który chcesz zakupić. Gałka lodów serwowana dla ochłody w lato, z pewnością będzie tańsza, niż większość ciastek, a nawet najbardziej wyszukana babeczka rzadko będzie w stanie przebić cenę okazałego, ślubnego tortu.

Dostępnych rodzajów słodkości jest tak wiele, że są one w stanie być bardzo szeroko zróżnicowane pod kątem ceny. Z pewnością innym rodzajem deserów zajadają się arabscy szejkowie, innymi królowa angielska, a o równie wykwintnych możemy pomarzyć my, zwykli śmiertelnicy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że najdroższe desery mogą w przeliczeniu na złotówki kosztować nawet kilka milionów. Wydaje się to nieprawdopodobne? W naszym rankingu przedstawiamy 10 najdroższych deserów świata, zaczynamy od miejsca ostatniego, jednak nadal prestiżowego.

Każdy tort weselny jest niepowtarzalny!

W większości przypadków zamówiony przez Parę Młodą tort będzie niepowtarzalny. Cukiernie oferują szereg konsultacji, podczas których nowożeńcy mają możliwość wyboru każdego elementu swojego przyszłego tortu. Od kształtu, smaku przez dekoracje i dodatkowe ozdoby w postaci chociażby zimnych ogni. Cukiernie konkurują ze sobą o jak największa możliwość personalizacji i wyjątkowość wypieków, które w przyszłości będą polecane kolejnym klientom. Duży wybór pozostawia prawdziwą dowolność, dzięki czemu Młoda Para tak naprawdę ma nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o zamówienie swojego wymarzonego weselnego tortu.

Torty ślubne należą do tych najbardziej oryginalnych i widowiskowych ciast. Mają symbolizować słodkie życie małżonków, dlatego też powinny być okazałe i wzbudzać zachwyt.

W jakiej stylistyce utrzymać tort?

Najlepiej w tej samej, w której zaplanowaliśmy wesele. Częstym motywem jest dopasowywanie chociażby koloru tortu do barw przewodnich wesela. Popularne jest przyozdobienie go tymi samymi kwiatami, z których składał się bukiet panny młodej lub tymi samymi owocami, co te podawane na stole. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko w tej kwestii zależy od gustu i upodobań małżonków. Cukiernicy ze swojej strony mogą służyć radą i doświadczeniem zdobytym w drodze dotychczasowej pracy, bo tort weselny ma przede wszystkim spełniać oczekiwania Pary Młodej. Zdarzają się projekty naprawdę ekstrawaganckie. Oprócz tradycyjnego prostokątnego toru czy okrągłego coraz częściej przyjmują one bardziej skomplikowane kształty, a także składają się z większej ilości pięter, podyktowanej liczbą zaproszonych gości. Popularnym motywem jest tort w formie babeczek. Dzięki takiemu zabiegowi, można otrzymać jedno ciasto weselne o wielu smakach, odpowiadające każdemu z zaproszonych gości.

Najpopularniejsze kolory tortów

Z okazji wesela zazwyczaj piecze się torty w kolorze białym. Oczywiście mogą to być tez inne kolory, jednak w tej kwestii króluje niezmiennie dominacja bieli. Kolor tortu uzależniony jest również od jego składników i smaku, który chcemy otrzymać

.

Ciasto tortowe dzieli się na 3 rodzaje:

  • biszkoptowe,
  • kruche,
  • smakowe (czekoladowe, kawowe, owocowe itp.).

Smak tortu weselnego

W tej kwestii Para Młoda zazwyczaj decyduje się na wybór stonowanego, neutralnego smaku, który będzie odpowiadał największej ilości osób, a także dobrze skomponuje się z podawanymi alkoholami i weselnym menu, które zazwyczaj jest bardzo obfite.

Zdobienie tortu

Przyjmuje się, że figurki symbolizujące parę młodą są już przeżytkiem. Obecnie torty weselne wykańczane są w bardziej subtelny sposób. Popularne są napisy, a także wykończenie np. złotymi perełkami, pyłkiem czy posypką.

Cena

Zazwyczaj cena tortu uzależniona jest od jego masy, przy czym należy przyjąć, że każdy gość otrzyma 100 gramowy kawałek ciasta. Szacuje się, że cena weselnego tortu waha się średnio od 40 do 60 złotych za kilogram. Do tego często należy również doliczyć koszty transportu oraz niekiedy wypożyczenie stojaka.

Zamawiając tort należy pamiętać, aby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Cukiernie potrzebują czasu nie tylko na samo wykonanie tortu, ale często również na jego wizualizację w przypadku bardziej skomplikowanych zamówień.

Wróć