Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Co wpływa na cenę tortu?


Wielu klientów zadaje sobie to pytanie, wybierając tort na przyjęcie w profesjonalnej cukierni. Dla niektórych zasugerowana cena bywa na tyle wysoka lub niezrozumiała, że rezygnują z zakupu w renomowanej cukierni. Nie jest to powód ani do zdziwienia, ani nowe zjawisko. Powinniśmy powoli przyzwyczajać się do myśli, że gdy chcemy otrzymać pełnowartościowy produkt, to musi on posiadać odpowiednią w stosunku do jego wartości cenę. Przyjrzyjmy się zatem od czego uzależniona jest cena tortów, biorąc pod uwagę kilka najistotniejszych elementów cukierniczego fachu.

Waga tortu

Cena za tort przeliczana jest zazwyczaj na kilogramy i jest to najlepszy czynnik, który pomoże oszacować jego wartość. Ustalając wagę tortu powinniśmy mieć w pierwszej kolejności na uwadze liczbę gości, których zaprosiliśmy na przyjęcie. Tym samym im więcej kawałków tortu chcemy uzyskać, tym bardziej powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, które przyjdzie nam ponieść.

Doświadczony szef kuchni

Wartość danej cukierni można szybko określić po personelu, który zatrudnia. Im więcej osób pracuje w cukierni, tym z pewnością otrzymuje ona więcej zamówień. Ilość pracowników musi także przekładać się na ich doświadczenie. Oczywiście ważna też jest ?młoda krew?, dlatego o dostanie się na praktyki do najlepszych cukierni niekiedy musi walczyć po kilku kandydatów na jedno miejsce. Jednak bez udziału starszych mistrzów trudno byłoby podejmować się zleceń, które oprócz cukierniczych umiejętności wymagają także obiektywnego i wprawnego spojrzenia na realizowany projekt. Dlatego wybierając tort możemy zapytać sprzedawcę, kto jest szefem kuchni i poprosić np. o prezentację jego portfolio (jeśli takie posiada) lub o zdjęcia jego najciekawszych realizacji. Zdecydowanie wyżej swoje usługi będą wyceniały także cukiernie z wieloletnią tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Nie jest to jednak nieuzasadnione. Wybierając tego typu cukiernie otrzymujemy gwarancję smaku i zadowolenia z otrzymanego efektu.

Składniki wykorzystywane w produkcji tortu

Coraz częściej renomowane cukiernie stawiają na produkty jak najbardziej naturalne. Jajka pochodzące od kur hodowanych w warunkach ekologicznych lub mleko od krów wolno wypasanych z pewnością zapewnią lepszy smak oferowanego wypieku. Tego typu produkty kosztują zdecydowanie więcej, niż te dostępne hurtowo np. w supermarketach. Wiele z cukierni chwali się wykorzystaniem tych produktów i przyznawanym dzięki temu certyfikatom. Jeśli jednak nie widzimy o tym żadnej informacji, to warto zapytać obsługę, jakiego rodzaju produkty będą wykorzystane do wypieku naszego tortu.

Torty na specjalne zamówienie

Wielu klientów ma zdecydowanie bujną wyobraźnię i przy okazji specjalnych uroczystości jest w stanie wymyślić naprawdę zaskakujące projekty tortów. W zależności od tego, jak daleko sięgnie nasza wyobraźnia, w ten sam sposób zostanie wyceniony nasz tort. Im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym więcej wysiłku będzie wymagała jego realizacja. Dlatego jeśli decydujemy się na niestandardowy i naprawdę oryginalny tort, to musimy przygotować się na idący za tym wzrost ceny. Wiele z zaskakujących projektów przynosi splendor także cukierniom, dlatego jeżeli tort jest naprawdę zachwycający, nie tylko klienci, którzy go otrzymają,ale także pracownicy dołożą wszelkich starań, aby realizacja jak najbardziej odzwierciedlała oczekiwania klientów.

Wyjątkowe dodatki

Wielu z klientów oprócz samego oryginalnego projektu tortu, chce także urozmaicić go niestandardowymi dodatkami. Coraz częstszym życzeniem są np. egzotyczne kwiaty, a nawet płatki jadalnego złota. Musimy mieć na uwadze, że im bardziej wymyślne dodatki chcemy umieścić na swoim torcie, tym jego cena będzie wyższa. Nie należy jednak w tej kwestii oszczędzać, gdyż widowiskowo wykonany tort z pewnością będzie powodem do dumy, a także zwróci uwagę wszystkich gości, na czym z pewnością będzie zależało dobrym gospodarzom przyjęcia.

Wróć