Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Czym charakteryzują się lody rzemieślnicze? 


Polacy coraz chętniej kupują niepowtarzalne lody rzemieślnicze pochodzące z niewielkich manufaktur i cechujące się znacznie lepszym smakiem i wyższą jakością niż produkowane na masową skalę mrożone przysmaki sprzedawane w sklepach. Co wyróżnia lody rzemieślnicze, jak się je wytwarza i jak rozpocząć przygodę z lodowym biznesem?

Co to są lody rzemieślnicze? 

Za lody rzemieślnicze uważa się lody produkowane na maszynach pojedynczych, a nie na linii produkcyjnej. Charakteryzuje je krótki termin przydatności do spożycia wynikający z użycia świeżych składników: owoców, past i innych dodatków, bez stosowania chemicznych stabilizatorów używanych do produkcji lodów przemysłowych (zdatnych do spożycia nawet przez dwa lata!). Wytwarzający lody rzemieślnik musi mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności (tzw. know-how), a także oryginalne pomysły, które sprawiają, że lody rzemieślnicze smakują wyjątkowo. O ich unikatowości decydują „sekretne” składniki lub określone proporcje, stanowiące modyfikację standardowej receptury.

Lody rzemieślnicze kojarzą się z produktem wysokiej jakości, wytwarzanym ze starannie dobranych, świeżych i naturalnych składników, często lokalnego pochodzenia. Imponująca jest również paleta smaków – w zasadzie jedynym ograniczeniem jest tutaj kreatywność rzemieślnika. Intrygujące połączenia, rzadko spotykane przyprawy czy nietypowe dodatki to znak rozpoznawczy rzemieślniczych lodowych deserów.

Jak otworzyć własny punkt z lodami rzemieślniczymi? 

Dobre lody rzemieślnicze zawsze znajdą swoich amatorów – wystarczy popatrzeć na długie kolejki przed najlepszymi lodziarniami w dużych miastach i turystycznych miejscowościach. Jeśli więc chciałbyś spróbować swoich sił w lodowym biznesie, nic nie stoi na przeszkodzie! Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy w ramach franczyzy lodowej w Warszawie. To bezpieczny sposób na stawianie pierwszych kroków w sprzedaży doskonałych lodów rzemieślniczych – doświadczenie i wysokie nakłady finansowe nie są przy tym wymagane. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z nami!

Wróć