Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Czym charakteryzują się torty wegańskie?


Coraz więcej osób decyduje się – z różnych powodów – przejść na dietę w stu procentach roślinną. Rezygnują tym samym z jedzenia nie tylko mięsa, ale również innych produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak nabiał, jaja czy miód, których tradycyjnie używamy do tworzenia wielu słodkich deserów. Czy oznacza to, że weganie nie mogą jeść między innymi pysznych tortów? Absolutnie nie! Nic nie stoi na przeszkodzie, by mimo niemożności użycia niektórych składników upiec tort, który będzie równie smakowity i elegancki jak ten standardowy.

Torty wegańskie mogą być bardzo różne, ale łączy je jedno – w ich składzie nie może być jajek, mleka czy śmietany. Z czego zatem pieczemy takie ciasta? Największym wyzwaniem dla wegan jest stworzenie biszkoptu, który będzie puszysty i odpowiednio wilgotny mimo braku jaj. Zastępuje się je zwykle czystym mlekiem sojowym wymieszanym z niewielką ilością octu jabłkowego w połączeniu z olejem roślinnym. Poza tym w skład biszkoptu wchodzi oczywiście mąka, skrobia ziemniaczana lub kukurydziana, proszek do pieczenia czy soda oraz cukier.

Jeśli chodzi o krem, można już dać się ponieść fantazji, komponując go z ulubionych owoców i słodzideł takich jak cukier, syrop z agawy czy ksylitol. Śmietanę łatwo zastąpić mleczkiem kokosowym, a stałą konsystencję zamiast żelatyny zapewni agar (wytwarzany z rosnących u wybrzeży Japonii krasnorostów) lub bardziej swojska kaszka manna.

Do ozdobienia tortu wegańskiego można użyć zarówno masy czekoladowej, jak i roślinnej śmietany, a całość wykończyć sezonowymi owocami, wegańskimi słodyczami czy świeżymi kwiatami. 

Torty wegańskie na zamówienie w Warszawie 

Upieczenie tortu roślinnego może być wyzwaniem dla początkujących cukierników. Dlatego z myślą o naszych klientach weganach włączyliśmy do oferty naszych cukierni w Warszawie torty wegańskie, doskonałe na uroczyste okazje. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by zamówić takie eleganckie ciasto na urodziny, ślub, rocznicę czy imprezę firmową. Nasi uzdolnieni cukiernicy sprawią, że będzie nie tylko pyszne i zdrowe, ale także równie piękne jak klasyczny tort. Możemy przygotować torty roślinne o dowolnej wielkości i kształcie, zdobiąc je zgodnie z sugestiami klienta. Również stworzenie tortu bez cukru czy glutenu nie stanowi dla nas żadnego problemu. Zapraszamy do obejrzenia dotychczas przygotowanych wypieków i składania zamówień – wspaniałe torty wegańskie dowieziemy pod wskazany adres na terenie całej Warszawy!

Wróć