Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru tortu w cukierni


Najlepsze cukiernie prześcigają się w swoich ofertach, aby tylko pozyskać jak najwięcej klientów. Są jednak takie cukiernie, które niezmiennie od kilku lat świętują sukcesy w swojej działalności, a inne natomiast nie mogą się pochwalić większymi osiągnięciami na tym polu. Z czego wynika więc, że niektóre cukiernie są w stanie realizować wiele zamówień, a przy tym nie rezygnować z jakości, a natomiast w niektórych klientów wciąż brak? I czym sugerować się podczas wyboru cukierni, w której chcemy zamówić nasz tort?

Polecenie przez stałych klientów

Często sugerujemy się podpowiedziami znajomych, którzy już skorzystali z oferty danej cukierni i są naprawdę zadowoleni z wypieku, który otrzymali. Jednym z najbardziej wartościowych wyznaczników przy wyborze odpowiedniej cukierni są sugestie jej wiernych klientów. Nic nie działa lepiej, niż reklama przekazywana drogą pantoflową. Dlatego jeśli zastanawiasz się, do jakiej cukierni się udać lub nie jesteś do końca przekonany, czy twój wybór jest dobry, postaraj się pozbierać opinie na jej temat. Jeśli nikt z Twoich znajomych nie korzystał z tego typu usług, to dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie internetu w poszukiwaniu opinii, które cię zainteresują. Zazwyczaj jako konsumenci bardziej jesteśmy skłonni do wystawiania tych pozytywnych recenzji, jednak nie mniej często publikowane są te negatywne, które być może pozwolą Ci uchronić się przed nierzetelną realizacją Twojego zamówienia. Cukiernie mają świadomość, jak ważne jest zadbanie o klienta, szczególnie tego powracającego, dlatego dokładają wszelkich starań, aby pozytywne opinie na jej temat były szeroko rozpowszechniane.

Lokalizacja

Jest to jeden z ważnych czynników, tak samo jak umiejętność skutecznego reklamowania się. Im cukiernia znajduje się w bardziej prestiżowej lokalizacji, tym bardziej odnosimy wrażenie, że jej wyroby stoją na wyższym poziomie. Oprócz ciekawej lokalizacji najlepsze cukiernie dbają również o wyjątkowość swojej wystawy, która efektownie zaprojektowana może skusić naprawdę wielu przechodniów, aby zajrzeli do środka.

Istotne pierwsze wrażenie

Bardzo ważnym elementem jest pierwsze wrażenie, jakie wywołuje u nas wnętrze cukierni zaraz po wejściu. Należy zwrócić uwagę, czy jest to pomieszczenie w którym zachowany jest przede wszystkim porządek. Warto również spojrzeć, czy wyroby cukiernicze, które wymagają przechowywanie w chłodni czyli np. ciasta z kremem są w niej umieszczone, oraz czy skierowana na nie wiązka światła nie jest zbyt mocna. Oprócz tego wszystkie desery powinny być umieszczone na estetycznych serwetkach, tacach lub blachach.

Kolejnym wyznacznikiem, który powinien zwrócić naszą uwagę jest personel. Cukiernia to miejsce, w którym powinny być przestrzegane wszystkie najważniejsze zasady higieny, dlatego personel powinien być wyposażony w rękawiczki najlepiej jednorazowe i używać ich! Zwróć uwagę, czy sprzedawcy dbają o to, aby podawać produkty przy pomocy rękawiczek. Oprócz tego powinni oni być wyposażeni w fartuszki. Jeśli obsługa cukierni i samo wnętrze wywrze na nas dobre wrażenie, jesteśmy już o krok bliżej od złożenia w niej naszego zamówienia.

Rozejrzyj się uważnie dookoła!

Wiele cukierni chwali się otrzymanymi certyfikatami, nagrodami oraz szkoleniami, które przeszli jej pracownicy. Prawdopodobne, że będą one wisiały w widocznym miejscu, tak aby przyciągnąć wzrok jak największej grupy klientów. Tego typu wyróżnienia już powinny nam dać do myślenia, że warto skorzystać z usług takiej cukierni.

Możliwość degustacji

Wiele cukierni oferuje swoim klientom możliwość degustacji serwowanych wypieków. Jeśli więc chcesz mieć wiedzę, jak mogą smakować zamówione przez Ciebie słodkości, warto skorzystać z darmowej degustacji.

Jeśli już na wstępnym etapie cokolwiek Cie zaniepokoi, lepiej nie decydować się na zamówienie deseru, który może nie spełnić Twoich oczekiwań i udać się do profesjonalnej cukierni, w której zarówno obsługa klienta jak i jakość produktów będą na najwyższym poziomie.

Wróć