Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Jaki tort na chrzciny?


Narodziny dziecka to zazwyczaj bardzo radosne wydarzenie w rodzinie. Warto wówczas specjalnie uczcić tę wyjątkową okazję i zorganizować niezapomniane przyjęcie dla życzliwych ludzi. Chrzciny nie mogą się obyć bez odpowiednio udekorowanego tortu ? istotnej ozdoby świątecznego stołu.

Wypieki na chrzciny mogą być bardzo różnie udekorowane; z lukru plastycznego można wyczarować niezwykle figurki. Istnieje pewien schemat tworzenia misternych ozdób. Na chrzciny idealnym, rozwiązaniem będą kolory pastelowe, delikatne, najlepiej białe lub kremowe. W zależności od płci dziecka, można wybrać różowy kolor dla dziewczynki i niebieski dla chłopca.

Tort z kokardką

Wypiek ozdobiony kokardą jest bardzo prosty i minimalistyczny, ale jednocześnie misterny i szlachetny. Bez większych dekoracji, jedynie biała kokarda z lukru plastycznego, cały tort wówczas imituje prezent. Do tego napis wskazujący na charakter uroczystości. Skromny tort, ale jakże wymowny.

Tort z bucikami

Zdaje się, że jednym z najpopularniejszych sposobów na ozdobienie świątecznego wypieku są buciki. Małe, dziecięce obuwie z masy cukrowej symbolizuje początek drogi życiowej, jednoznacznie wskazuje na najważniejszą osobę uroczystości. Taki tort jest łatwy w przygotowaniu, wystarczy uformować odpowiedni kształt i umieści na wypieku. Można do tego dodać jeszcze np. różyczki i koniecznie napis, bo na torcie obowiązkowo winno się znaleźć imię dziecka i data chrztu. Kolorystycznie natomiast warto postawić na klasykę, to znaczy różowe odcienie dla dziewczynki, niebieskie natomiast dla chłopca. Taki wypiek jest prosty w przygotowaniu i bardzo tradycyjny ? przekaz na pewno będzie zrozumiały, a misternie wykonany tort ozdobi świąteczny stół.

Tort w kształcie poduszki

Jeżeli natomiast chcemy wprowadzić odrobinę fantazji podczas uroczystości chrzcin, warto wówczas zastanowić się nad oryginalnym kształtem. Bardzo popularne są torty imitujace poduszki. Taka dekoracja również ma bardzo silną symbolikę zakorzenioną w polskiej tradycji. Dawniej dziecko przynosiło się do chrztu na odpowiednio przystrojonej poduszce, symbolizowało to ofiarowanie nowonarodzonego. Dzisiaj już się od tego odchodzi, może warto powrócić do tego pięknego obrzędu w nieco unowocześnionej formie. Taki tort na przyjęcie z okazji chrzcin na pewno będzie bardzo spektakularny, dodatkowo na ?poduszce? można umieścić inne ozdoby, np. buciki lub smoczek ? nieco złagodzą tę silna symbolikę.

Tort z figurką aniołka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na dekoracje tortu na chrzciny jest położenie na wierzchu figurki anioła np. z masy cukrowej. Anioł w tradycji symbolizuje czystość i niewinności ? a właśnie takie jest maleńkie dziecko. Modląca się figurka aniołka na pewno rozczuli niejednego gruboskórnego gościa. Niestety minusem jest fakt, że figurka jest bardzo misterna i jej przygotowanie może przysporzyć wielu kłopotów. Ale i na to jest rozwiązanie, wystarczy zamówić wypiek w cukierni.

Tort ze zdjęciem

Na pewno bardzo efektowny będzie wypiek z fotografią dziecka na wierzchu. Każda gospodyni zaimponuje tym zgromadzonym gościom. Bez obaw, takie zdjęcie jest jadalne, wiec nie popsuje wypieku. Obraz zrobiony jest na specjalnym opłatku spożywczym. Wdrukowanie zamawia się w instytucji zajmującej się tego typu usługami. Następnie wystarczy na wierzchu tortu ? na masę np. śmietanową ? ?przykleić? zdjęcie. Opłatek należy położyć na wypieku godzinę przed uroczystością, na początku zrobi się nieco twardy i sztywny, aby po chwili zmięknąć i idealnie dopasować się do kształtu tortu ? wyjaśniają specjaliści z Cukierni Camargo.

Wróć