Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Jakość lodów rzemieślniczych w odniesieniu do paczkowanych


Nie od dziś wiadomo, że lody rzemieślnicze charakteryzują się wyższą jakością niż te produkowane na masową skalę, pakowane w pudełka i dostępne w marketowych zamrażarkach. Na czym jednak dokładnie polega ich przewaga i co sprawia, że lody produkowane na pojedynczych maszynach w niewielkich manufakturach są zdrowszą alternatywą dla przemysłowych deserów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Naturalne, zdrowe składniki

Podstawowym wyróżnikiem dobrych lodów rzemieślniczych jest ich krótki skład bazujący na naturalnych, świeżych składnikach wysokiej jakości, takich jak mleko, śmietanka, jaja, cukier, owoce i inne starannie dobrane dodatki (np. zioła, kwiaty, czekolada, orzechy). W przeciwieństwie do lodów paczkowanych te rzemieślnicze nie zawierają gotowych półproduktów, konserwantów, sztucznych barwników czy substancji słodzących i polepszaczy smaku. W związku z tym można bezpiecznie podawać je nawet małym dzieciom, są zdrowsze i stanowią idealny deser. Konsekwencją jest także znacznie krótsza data przydatności do spożycia – lody paczkowane mają natomiast długi termin ważności, który świadczy o tym, że zastosowano w nich niezdrowe konserwanty hamujące rozwój bakterii.

Wyjątkowy smak

Lody rzemieślnicze to często znacznie bardziej wyszukane i oryginalne kompozycje tworzone z sezonowych owoców i dostępnych lokalnie dodatków. Paleta ich smaków może być zatem niezwykle szeroka – każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie! Choć w porównaniu z lodami paczkowanymi lody rzemieślnicze nie są tak intensywnie kolorowe i nie pachną tak mocno, smakują o niebo lepiej. Są bardziej kremowe, delikatne, a główne składniki są wyraźnie wyczuwalne – bez problemu odróżnisz poszczególne smaki, co w przypadku lodów produkowanych na masową skalę wcale nie jest oczywiste...Wszystkich, którym po przeczytaniu tego wpisu pociekła ślinka, serdecznie zapraszamy do skosztowania naszych lodów rzemieślniczych w Warszawie!

Wróć