Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Na czym podawać tort?


Oprócz samego przygotowania, bądź zamówienia tortu warto pomyśleć, w jaki sposób tort zostanie podany. Gdy już będzie pokrojony na mniejsze porcje, nie pozostanie nam nic innego, jak zacząć jego serwowanie głównym bohaterom na cześć których podawany jest tort oraz zaproszonym na tę uroczystość gościom. Warto wcześniej zaplanować, na czym rozdamy pokrojone fragmenty tortu, szczególnie w przypadku, kiedy organizujemy większe przyjecie, na którym zamierzamy ugościć dużą liczbę osób. W tym miejscu pojawia się pytanie na czym podać tort? Czy zrobić to bardziej w klasyczny sposób i serwować deser na małych, deserowych talerzykach, może na wafelku, a może w jeszcze inny i oryginalny sposób?

Ozdobne talerzyki

Najbardziej elegancko z dostępnych opcji wygląda tort podany na talerzykach. Mogą być one naprawdę różne. Począwszy od przezroczystych szklanych po ceramiczne i kolorowe. Ciasto podane na talerzyku wygląda dostojnie, a także ułatwia konsumpcję. Talerzyki można dobrać do wyglądu tortu, wybrać te z kompletu, który już znajduje się na stole, a także wybrać takie specjalnie przeznaczone do wyjątkowo okazałych deserów. Częstym motywem jest dobieranie talerzyków tak, aby wybrany detal tortu również się na nich znajdował i tak np. jeśli wybraliśmy biały tort obsypany złotymi perełkami, talerzyki również mogą być białe i ozdobione złotą obwódką.

Specjalne talerzyki do tortu

W sprzedaży można znaleźć także specjalne talerzyki do serwowanie tortu? Czym różnią się od tych tradycyjnych? Nie są okrągłe lecz trójkątne! Takie talerzyki z pewnością będą odróżniały się od innych i zarazem będą pasowały idealnie do kształtu podawanych fragmentów deseru.

Wafelki

Coraz modniejszy trend podawania tortu na wafelkach znajduje powiększające się grono zwolenników. W tym przypadku podawanie tortu jest znacznie ułatwione. Goście mogą jednocześnie zjadając tort częstować się wafelkiem. W tym przypadku jest jeszcze jedno udogodnienie. Do tortu na wafelku nie trzeba podawać oddzielnych łyżeczek czy widelczyków, gdyż wtedy goście zjadają tort trzymając wafelek w dłoniach. Problem mogą jedynie sprawić torty które są bardzo nasączone. Użyty do biszkoptu poncz może rozmiękczyć wafelek, co ani nie ułatwi gościom spożycia tortu, ani nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego, gdy nasz deser przyjął bardziej płynną postać należy jednak rozważyć jego podanie na talerzykach.

Kolorowe wafelki

Oprócz podania tortu na zwykłych wafelkach można tez wykorzystać kolorowe, barwione specjalnym barwnikiem spożywczym. Można w tym celu użyć różnych kolorów, które z pewnością uatrakcyjnią podawany deser. Kolorowe wafelki będą wyglądały bardzo oryginalnie.

Plastikowe talerzyki

Tego typu podanie tortu najlepiej sprawdzi się podczas przyjęć dla dzieci. Na plastikowych talerzykach często można odnaleźć postaci z bajek, które będą stanowiły świetne uatrakcyjnienie przyjemności jedzenia tortu dla najmłodszych.

Plastikowe talerzyki wcale nie muszą wyglądać nieelegancko. Dostępne w sprzedaży talerzyki często stylizowane są na szklane, a jeśli dodatkowo są utwardzone, to wcale nie muszą odstępować im urodą oraz wytrzymałością. Jest jeszcze jedna zaleta plastikowych talerzyków ? po przyjęciu nie trzeba ich myć, a można je jedynie spokojnie wyrzucić do kosza;).

Kilka praktycznych wskazówek dotyczących podawania tortu:

  • zawsze warto zaopatrzyć się w troszeczkę większe talerzyki, dzięki temu będziesz w stanie pięknie zaprezentować tort, nie martwiąc się, czy porcje pomieszczą się na nich, oprócz tego poza samym tortem będzie dodatkowe miejsce np. na owoce lub inne dekoracje którymi jest przyozdobiony,
  • już krojąc tort miej na uwadze wielkość talerzyków i staraj się do nich dostosować podawane porcje,
  • xdobrym posunięciem jest wybranie talerzyków nie całkowicie płaskich, ale z drobnym zagłębieniem,
  • warto zwrócić uwagę na talerzyki które mają nieco podniesione boki, dzięki temu okruszki tortu nie będą lądowały na stole.

Wróć