Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Najmodniejsze dekoracje na torty komunijne


Pierwsza komunia jest zazwyczaj dużym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziny. Towarzyszą temu uroczyste rodzinne obchody, wówczas warto postarać się, aby przyjęcie komunijne było dopracowane i wyjątkowe. Taka impreza nie może się obyć bez tortu, odpowiednio przygotowany i udekorowany będzie ozdobą każdego stołu.

Tort komunijny można przygotować samemu, prawdopodobnie zajmie to wówczas sporo czasu, ale samodzielny wypiek na pewno zrobi wrażenie na zgromadzonych gościach. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie ciasta w cukierni, zapewne będzie spektakularny i również zachwyci świętujących. Niezależnie od wyboru, należy pamiętać o stosowaniu się do kliku zasadach, podczas tworzenia dekoracji na torty lub ich wyboru.

Kolorystyka

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kolorów, najbardziej stosowna na tego typu wydarzenie będzie oczywiści biel, ewentualnie inny jasny kolor, najlepiej w odcieniu pastelowym. Można do tego użyć białej czekolady lub odpowiednio jasnego koloru masy cukrowej. Jaskrawe barwy są zupełnie nieodpowiednie, zbyt krzykliwe i niepasujące do charakteru wydarzenia.

Kształt

Odpowiedni kształt tortu zależy już od indywidualnych gustów. Jednak w dużej mierze jest też uzależniony od ilości zaproszonych gości. Jeżeli przyjęcie z założenia ma być kameralne, można wówczas pokusić się o upieczenie tortu w kształcie otwartej księgi. Wbrew pozorom, uzyskanie takiego kształtu wcale nie jest trudne, na odpowiedniej wysokości biszkopt należy nałożyć masę, a na nią dwa paski wycięte z innego biszkoptu. Najlepiej nożem zaznaczyć, gdzie dokładnie znajduje się połowa tortu. Biszkoptowe paski ułożyć należy na dwóch połówkach w odstępie około 1-1,5 cm od środka tortu. Tak nałożone fragmenty biszkoptów także delikatnie trzeba nasmarować masą. Całość przykryć drugim biszkoptem, dokładnie dociskając go do masy. W ten sposób, utworzone zostaną wybrzuszenia i powstanie zarys księgi ? radzą specjaliści z Cukierni Camargo. Wówczas taki wypiek obowiązkowo powinien być przyozdobiony cytatem z Pisma Świętego lub jakąś sentencją. Jednak klasyczny prostokąt może okazać się niewystarczający na dużych przyjęciach. Wówczas warto postawić na tort piętrowy. Będzie spektakularny i wystarczy dla wszystkich zgromadzonych gości.

Ozdoby

Kolory dekoracji również powinny pasować do barwy tortu. Standardowo, tort komunijny można ozdobić na przykład różami; wykonanie takich kwiatów jest bardzo proste, mając już gotową masę, wystarczy oderwać jej kawałek, zrobić wałek, rozpłaszczyć do takiej grubości, by nie rozpadał się przy formowaniu płatków. Z takiego paseczka łatwo robi się piękny kwiat. Równie udanym pomysłem na ozdobienie komunijnego tortu są krzyże z cukru lub czekolady, mają silną symbolikę. Na torcie prostokątnym świetnie będzie prezentował się złoty kielich z hostią, wówczas warto dopełnić obraz winogronami, które będą stanowiły mocny akcent. Ewentualnie można ozdobić tort słodkim różańcem lub cukrową książeczką do nabożeństwa.

Bardzo popularne jest również tworzenie figurek, odpowiednich na tę okazję. Niezwykle popularne jest ozdabianie tortu postaciami modlących się dzieci. Równie ciekawym rozwiązaniem na ozdobienie tortu komunijnego jest użycie zdjęcia na opłatku. Taka ozdoba jest całkowicie jadalna. Można wówczas użyć swojego motywu, np. zdjęcia dziecka. Wystarczy przesłać wybrane zdjęcie do odpowiedniej instytucji zajmującej się tego typu usługami, ona wydrukuje fotografię na opłatku, a następnie prześle wydruk.

Tort komunijny nie może się również obyć bez odpowiedniego napisu, najlepiej imienia dziecka i daty przystąpienia do komunii.

Wróć