Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Nietypowe sposoby zdobienia tortów


Dekorowanie tortów to sztuka, która ewoluuje z biegiem czasu, a cukiernicy nieustannie poszukują nowych, oryginalnych pomysłów, aby zaskoczyć swoich klientów. Niezależnie od okazji, czy to urodziny, chrzciny czy ślub, odpowiednio zdobiony tort może stać się nie tylko wyjątkowym deserem, ale i prawdziwym dziełem sztuki. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się nietypowe sposoby zdobienia tortów, takie jak torty 3D, torty z motywami bajek, filmów i popkultury oraz torty zdobione figurkami.

Torty 3D: przestrzenne smaki

Torty 3D to rodzaj deserów, które zaskakują swoim przestrzennym kształtem. Dzięki specjalnym technikom cukierniczym i pełnej fantazji dekoracji torty te przypominają rzeźby. Możliwości przy tworzeniu tortów 3D są niemal nieograniczone – od przedstawienia postaci z ulubionej bajki czy filmu, przez zwierzęta i rośliny, aż po realistyczne przedmioty codziennego użytku, takie jak buty czy aparat fotograficzny.

Tworzenie artystycznych tortów wymaga nie tylko dużej wprawy i precyzji, ale też odpowiednich narzędzi i materiałów. Cukiernicy wykorzystują specjalne formy, noże, pędzle, a także różnorodne rodzaje masy cukrowej, marcepanu czy czekolady.

Torty z motywami bajek, filmów i popkultury

Kolejnym nietypowym sposobem zdobienia tortów są szeroko rozumiane motywy związane z filmami, bajkami czy popkulturą. Wśród tych propozycji znaleźć można zarówno klasyczne motywy z ulubionymi bohaterami dziecięcych bajek, takimi jak Kraina Lodu czy Auta, jak i bardziej oryginalne pomysły inspirowane filmami dla dorosłych, np. Gwiezdne Wojny czy Harry Potter.

Ważnym elementem tego rodzaju tortów są detale oraz odwzorowanie klimatu konkretnej produkcji filmowej czy telewizyjnej. Aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny, dekoracje wykonuje się z różnych materiałów – masa cukrowa, marcepan czy czekolada idealnie nadają się do tego celu. W przypadku bardziej skomplikowanych motywów warto zastosować technikę nadruku spożywczego na papierze cukrowym lub waflu.

Torty zdobione figurkami

Dekorowanie tortów figurkami to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą zaskoczyć swoich gości niebanalnym wyglądem deseru. Figurki wykonuje się z różnych materiałów, takich jak marcepan, masa cukrowa, czekolada czy nawet biżuteria jadalna. Mogą przedstawiać postacie z bajek, filmów, zwierzęta, a także miniaturowe wersje jubilatów czy nowożeńców.

Tworząc torty artystyczne, jesteśmy otwarci na pomysły i życzenia naszych klientów, by stworzyć niezapomniane dzieło, które idealnie wpisze się w ich oczekiwania!

 

Wróć