Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Top 4 tortów na urodziny dla dziecka


Urodziny dziecka to zazwyczaj duże święto w rodzinie i okazja do zorganizowania niezapomnianego przyjęcia dla pociechy. Jedną z największych atrakcji jest wówczas tort. Ważne, aby był estetyczny i nawiązywał do np. tematu imprezy lub zainteresowań solenizanta.

Wykonanie tortu może być nie lada wyzwaniem i pracą nawet na kilkanaście godzin ? misterne zdobienia na pewno będą bardzo efektywne, ale są też szalenie pracochłonne. Jest wiele pomysłów na stworzenie takiego oryginalnego i niepowtarzalnego dzieła, a trud na pewno się opłaci.

Tort artystyczny

Warto, żeby ciasto dla dziecka w jakimś stopniu nawiązywało do szeroko pojętych zainteresowań pociechy. Wówczas dla małego fana piłki nożnej można zrobić np. tort w kształcie boiska piłkarskiego lub ? trochę trudniejszy ? w kształcie połowy piłki. Należy wówczas upiec ciasto w odpowiednim kształcie, przełożyć kremem i użyć masy cukrowej do odpowiedniego udekorowania. Do zrobienia tejże masy wystarczy użyć:

? 70-80 dag cukru pudru,

? 10 dag glukozy (w płynie lub w proszku),

? 4 łyżeczek żelatyny,

? 70 ml wody.

Potem, za pomocą różnych barwników spożywczych, odpowiednio ?pokolorować? piłkę. Można również kupić gotową masę. Należy pamiętać, że nie powinno się kłaść masy cukrowej na tort posmarowany bitą śmietaną, ponieważ to ją rozpuści ? przypominają specjaliści z Cukierni Camargo. Równie dobrym produktem do ozdabiania jest masa marcepanowa, do wykonania jej potrzeba: cukru; jasnego syropu kukurydzianego; wody; obranych migdałów; cukru pudru; ekstraktu z migdałów lub 1 łyżeczki aromatu migdałowego. Następnie odpowiednio wymieszać składniki ? tak przygotowana masę przechowuję się w lodówce. Taka masa ? ze względu na swą konsystencję ? idealnie nadaje się również do lepiej, w związku z tym można zrobić z niej np. tortową księżniczkę dla dziewczynki. Wystarczy na upieczonym cieście położyć masę cukrową i ułożyć w taki sposób, aby udrapania tworzyła fałdy sukni balowej. Wówczas warto wydrążyć w środku ciasta dziurę i włożyć do niej małą lalkę ? w efekcie tort będzie wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Tort ze zdjęciem

Równie udanym rozwiązaniem może być umieszczenie jadalnego zdjęcia na torcie ? na pewno zrobi to bardzo duże wrażenie, bo to fantazyjny i zaskakujący sposób na dekorację tortu, a jednocześnie tak naprawdę jest bardzo prosty. Na obrazku może być np. sam solenizant. Odpowiednio wybrane zdjęcie należy wydrukować na opłatku, najlepiej zamówić taki wydruk w cukierni lub firmie zajmującej się świadczeniem tego typu usług.

Tort galaretkowy

Będzie bardzo bajeczny i tęczowy, jeżeli użyje się kilku kolorów galaretki. Dodatkowo, wyjątkowo zdrowy. Jest również bardzo prosty w przygotowaniu. Na początku miskę, w której będziemy przygotowywać tort delikatnie smarujemy olejem. Następnie w garnku gotujemy 250 ml wody, wsypujemy wybrany kolor galaretki, mieszamy do rozpuszczenia żelatyny. Gotową masę wlewamy do miski. Czekamy, aż zastygnie. Czynność należy powtarzać przy każdym kolorze. Jedynie należy pamiętać, że galaretka w misce musi stężeć, zanim wleje się kolejną warstwę, a masa wlewana musi być ostudzona. Do skończonego tortu można jeszcze dodać nieco bitej śmietany i świeże owoce, wówczas będzie smaczniejszy i dzieci na pewno z przyjemnością go zjedzą.

Tort owocowy

Również jest zdrowy i na pewno będzie smakował dzieciom. Wystarczy wówczas przełożyć biszkopt owocami i masą z bitej śmietany. Wszystkie składniki bardzo ładnie się połączą. Wierzch wypieku również można ozdobić kompozycjami owocowymi ? będzie wyglądał bardzo spektakularnie, a jest prosty i szybki do zrobienia.

Wróć