Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Torty firmowe – hit czy przeżytek?


Pracownicy firm często próbują stworzyć bardzo przyjazną atmosferę w swojej pracy, w końcu spędzają tam zazwyczaj większość dnia. A wspólne świętowanie sukcesów bardzo zbliża ludzi, warto wówczas jakoś specjalnie uczcić doniosłe wydarzenie, np. specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem.

Torty firmowe to doskonały pomysł na uświetnienie ważnego wydarzenia w firmie, bo taki wypiek może nieść ze sobą silną symbolikę i oznaczać jedność instytucji, która działa jak jeden organizm. A każdy pracownik, któremu zostanie podarowany kawałek takiego wspólnego tortu poczuje się silnie związany z firmą i pozostałymi pracownikami. Na pewno będzie to bardzo motywujące.

Torty ze zdjęciem

Idealnym rozwiązaniem na dekorację tortu mającego uczcić ważne firmowe wydarzenie będzie tort z logiem instytucji. Bardzo spektakularnie będzie wyglądać foto z logiem lub jakimś charakterystycznym znakiem firmowym wykonanym na opłatku. Wówczas taki opłatek umieszcza się na wierzchu tortu, jest on całkowicie jadalny, a do wykonania go potrzeba jedynie odpowiedniego zdjęcia, które drukuje się na opłatku. Taki sposób dekorowania tortu wcale nie jest trudny, a na pewno zrobi ogromne wrażenie na pracownika i zgromadzonych gościach.

Można również podejść do sprawy z większą kreatywnością i np. umieścić na jadalnym opłatku zdjęcie szefa lub sprawcy jakiegoś spektakularnego firmowego sukcesu. Osoba w taki sposób wyróżniona na pewno poczuje się wyjątkowo. A wykonanie takiego zabiegu jest równie proste, bo znów potrzeba jedynie zdjęcie takiej osoby.

Tort artystyczny

Równie świetnym rozwiązaniem jest tor artystyczny. Może on kształtem nieść pewien komunikat i informować o charakterze działalności, np. jadalny samochód dla warsztatu samochodowego albo tort w kształcie nożyczek dla salonu fryzjerskiego ? radzą specjaliści z Cukierni Braci Stykowskich. Wówczas takie ozdoby przygotowuje się z masy cukrowej. Stworzenie lukru plastycznego wcale nie jest takie trudne. Poniżej przedstawiamy najprostszy przepis.

Potrzebne składniki:

? 750-800 g cukru pudru, przesianego;

? 100 g glukozy w płynie lub w proszku;

? 4 łyżeczki (lub 4 listki) żelatyny;

? 30 ml wody ? do glukozy w płynie lub 70 ml ? do glukozy w proszku;

? 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii, cytrynowego, migdałowego, itp.

A wykonanie jest równie proste; żelatynę w proszku należy zalać wodą z przepisu, odłożyć na 10 minut do napęcznienia. Następnie podgrzać na palniku o małej mocy lub w kuchence mikrofalowej, cały czas mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny. Dodać glukozę, wymieszać i zdjąć z palnika, następnie znowu wymieszać i pozostawić do przestudzenia. Przestudzoną żelatynę umieścić w misie miksera (można ją również wyrabiać ręcznie). Dodać ekstrakt waniliowy, następnie powoli dodawać cukier puder, ciągle ucierając. Wyrabiać mikserem na najniższych obrotach. Pod koniec wyrabiania przenieść masę na stolnicę i dokończyć pracę ręcznie, do momentu, gdy masa będzie już zwarta, plastyczna i przestanie się kleić, wcale nie trzeba zużywać całości cukru. Powstała masa powinna mieć konsystencję plasteliny, może jeszcze się kleić, lecz dodanie nadmiernej ilości cukru pudru może spowodować kruszenie się masy. Można ją przechowywać w lodówce w odpowiedni sposób zabezpieczoną.

Z takiej masy można wyczarować wszelkie dekoracje na firmowe torty. Wystarczy mieć odpowiednią koncepcję. Potrzebne ozdoby łatwo można ulepić z bardzo elastycznej masy, co więcej można nadać jej różne kolory, wystarczy dosypać barwniki spożywcze. Wówczas można odpowiednio ?pokolorować? tort, np. w kształcie autobusu.

Wróć