Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Torty jako arcydzieło cukiernicze


Nie każdy wie, że historia tortów sięga czasów starożytnej Grecji, gdzie pieczono (i zjadano) te wyjątkowe ciasta między innymi z okazji obchodów święta bogini Artemidy. Od zawsze były wypiekami wyjątkowymi, bogato zdobionymi i przygotowywanymi z okazji największych uroczystości. Czy jednak tort może być dziełem sztuki? Jak najbardziej!

Na to zaszczytne miano zasługują zwłaszcza modne ostatnio torty artystyczne, zwane także tortami 3D. Te niezwykłe wypieki mogą przybrać niemal dowolny kształt, a sposób ich ozdobienia zależy wyłącznie od wyobraźni, kreatywności i zdolności cukiernika. W efekcie wytężonej pracy łączącej sferę kulinarną i artystyczną powstają niepowtarzalne torty, które stanowią prawdziwą ozdobę stołu i często są główną atrakcją danej imprezy. Jeśli dodamy do tego fakt, że powstają ze składników najwyższej jakości i przepysznie smakują, trudno wyobrazić sobie lepszy deser na wyjątkowe okazje!

Torty artystyczne, przygotowywane w naszych cukierniach, wymagają dużego nakładu pracy. Ich stworzenie powierzamy najlepszym cukiernikom o zacięciu artystycznym, którzy cierpliwie budują tortowe rzeźby. Wygląd tortu zależy od pomysłu klienta – każdy projekt jest szczegółowo omawiany tak, by jak najlepiej oddać zamysł zamawiającego. Tematyka tortowych arcydzieł jest bardzo szeroka, a każdy tort – podobnie jak prawdziwe dzieło sztuki – pozostaje unikatowy. Projekty bywają zaskakujące i bardzo oryginalne. Wśród najciekawszych tortowych arcydzieł, które powstały w naszej cukierni, są ciasta w kształcie kota Garfielda, stylowej torebki, smoczycy, dinozaura, iPhone'a, a nawet... kanapy! 

Pyszne artystyczne torty w Warszawie 

Torty artystyczne wyróżnia fantazyjna forma i nieskończone możliwości personalizacji. Ich kształt bez problemu można dopasować do okazji, tematyki imprezy czy zainteresowań jubilata lub obdarowanej osoby. Nasze torty – poza dopracowanym wyglądem – wyróżnia także smak. Stawiamy na najlepsze, świeże składniki i unikamy jak ognia sztucznych dodatków. Dzięki temu cukiernicze dzieła sztuki można bez obaw zjeść i serwować nawet najmłodszym dzieciom podczas niezapomnianych przyjęć urodzinowych.

Najważniejsze jest dla nas, aby tort podobał się i smakował zamawiającym, dlatego jesteśmy otwarci na sugestie. To klienci wybierają motyw i decydują o ostatecznym kształcie wypieku, wpływają także na jego walory smakowe, decydując o rodzaju biszkoptu, smaku przekładek, a nawet bitej śmietany! W efekcie powstaje dzieło jedyne w swoim rodzaju, skrojone na miarę zamawiającego. Taki tort jest idealny na urodziny, chrzciny, komunię, wieczór panieński czy kawalerski, imprezy firmowe, rocznice, jubileusze, święta... Jednym słowem, na każdą okazję, która wymaga odpowiedniej, niebanalnej oprawy!

Wróć