Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Torty na wieczór panieński – najpopularniejsze dekoracje


Wieczór panieński z założenia ma być ostatnią szaleńczą imprezą kobiety przed zawarciem związku małżeńskiego. Dlatego tak istotne jest, aby pożegnanie stanu panieńskiego na długo pozostało w pamięci przyszłej mężatki i jej gości. Punktem kulminacyjnym takiego wieczoru jest tort, warto szczególnie go udekorować, aby zrobił wrażenie.

Przygotowania ślubne często są bardzo męczące i spędzają sen z powiek prawie każdej przyszłej mężatce. Podczas wieczoru panieńskiego może ona przez chwilę zapomnieć o całym harmidrze i zrelaksować się w towarzystwie przyjaznych sobie osób. Sposób spędzenia tego wieczoru to już kwestia bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od osobowości panny młodej i jej zainteresować. Natomiast niezależnie od charakteru imprezy, tort, poprzez szczególne dekoracje, zawsze winien nawiązywać do wyjątkowej uroczystości. Różyczki, zdjęcie panny młodej lub niedwuznaczne figurki ? wybór jest ogromny ? wszystko zależy od inwencji twórczej.

Tradycyjnie

Najbardziej standardowy tort może być ozdobiony jedynie różyczkami. Wówczas dominującym kolorem byłby pudrowy róż ? na pewno taki rodzaj wypieku jest bardzo bezpieczny ? bo niweluje się ryzyko zniesmaczenie lub wręcz oburzenia panny młodej. Równie asekurancki może być wypiek, na wierzchu którego przedstawiona będzie suknia ślubna; tematycznie nawiązująca do wydarzenia.

Postaw na klasykę gatunku

Dla nieco szalonej przyszłej mężatki na pewno świetnym rozwiązaniem będzie tort z niedwuznaczną figurką. Z założenia taka impreza ma być śmieszna, więc panna młoda nie powinna się obrazić. Standardowo na wierzchu tortu umieszcza się fallusa z czekolady, wówczas oczywiście ten kawałek powinien się dostać samej zainteresowanej. Świetnym rozwiązaniem mogą być również scenki przedstawiające uroki życia singielki. Albo wskazanie na to, że ślub jest zakończeniem pewnego okresu w życiu i stanowi zarazem nowy początek. Niezależnie od wyboru, najczęściej dekoracje są podszyte erotyzmem. Wszelkie figurki można zrobić z niezwykłą precyzją, używając do tego chociażby masy cukrowej lub marcepanowej, wówczas takie dekoracje będą wyglądały bardzo naturalnie, a jednocześnie będzie można je zjeść ? tłumaczą specjaliści z Cukierni Barci Stykowskich. Cukiernicy dzisiaj są bardzo otwarci na wszelkie szalone pomysły, realizują różne zlecenia i oczywiście uwzględniają indywidualne gusta klientów. Dlatego możliwości jest naprawdę dużo. Dodatkowym uzupełnieniem będzie śmieszny podpis. Najpopularniejsze to: ?Asia przez trzydzieści lat?; ?Ostatnie dni wolności Agnieszki?; ?Magdo, możesz się jeszcze wycofać?. Oczywiście można wymyśleć własny niepowtarzalny tekst. Należy jednak pamiętać, że odważne rozwiązania nie każdemu przypadną do gustu i mogą również nieco urazić przyszłą pannę młodą.

Oryginalne zdjęcie

Zdjęcie na tort to coraz popularniejsza dekoracja na wypiek przeznaczony na specjalne okazje. Obrazki drukowane są na jadalnych opłatkach, więc dekoracji nie trzeba usuwać podczas krojenia ? spokojnie można je zjeść. Wystarczy zamówić wydruk lub dostarczyć zdjęcie do cukierni, w której zamawiany jest tort. A co na takim obrazu? Tutaj też wszystko zależy od inwencji twórczej. Może być to zdjęcie przystojnego i roznegliżowanego mężczyzny z uwzględnieniem umięśnionej klatki piersiowej, warto taki obrazek opatrzeć również odpowiednim podpisem. Może to być również jakaś zabawna grafika. Natomiast bardziej szalonym rozwiązaniem będzie dostarczenie kompromitującego zdjęcia samej panny młodej, oczywiście z zachowaniem granicy dobrego smaku. Tak, by była to miła niespodzianka dla przyszłej mężatki, a nie przyczyna konfliktu.

Wróć