Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Torty ślubne w dwóch kolorach – prawdziwy ślubny hit


Wybierając tort weselny, młode pary zazwyczaj kierują się walorami estetycznymi ciasta, później dopiero biorą pod uwagę względy smakowe. A wybór jest ogromny, bo torty dzisiaj wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki i stanowią idealne dopełnienie weselnego stołu.

Standardowe białe torty z figurkami młodej pary są już dawno passe, warto nieco poruszyć wyobraźnię i stworzyć fantazyjne dekoracje na weselne ciasto. Modne są torty z motywami kwiatowymi, są też bardzo bezpieczne, bo te ozdoby stanowią dekoracyjną klasykę. Co więcej, wyglądają spektakularnie, bo misternie ulepione z masy cukrowej róże zawsze robią wrażenie i wskazują na romantyczny charakter imprezy. Można również wybrać ozdoby zawierające precyzyjnie wylepioną imitację koronki, wówczas tort bardzo ładnie będzie się komponował z suknią ślubną panny młodej. Warto też pójść w zupełnie inną stronę i zdecydować się ma mocne barwy masy cukrowej, taka dekoracja będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem na nowoczesnych weselach. Niebieski tort to już nie wyraz ekscentryzmu organizatorów wesela, ale ciekawa interpretacja i bardzo oryginalny zabieg. Wówczas można też dodać odrobinę matu ? oczywiście z rozwagą, aby nie otrzeć się o kicz ? taki tort na pewno będzie odświętny i bardzo elegancki.

Pomysłów jest wiele, można pokusić się o stwierdzenie, że nawet tyle, ile młodych par, bo cukiernicy dzisiaj są całkowicie otwarci na wszelkie sugestie i pomysły przyszłych nowożeńców.

Ostatnio dużą furorę robią dekoracje wykonane w dwóch kolorach, na zasadzie ombre. Warto pamiętać, że kolor tortu weselnego jest niezwykle istotny, bo stanowi swoisty nośniki barwy przewodniej całej uroczystości, w konsekwencji może doskonale podkreślać kolorowe dodatki na stołach oraz akcenty ślubnej stylizacji. Dlatego wybór kolorowego lukru stanowiącego podstawę dekoracji toru powinien być przemyślany. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku okazuje się wybór dwóch kolorów, można uniknąć wielu wpadek i idealnie skomponować i dopasować całość. Niżej przedstawiamy trzy propozycje łączenia kolorów dekoracji na torcie weselnym.

Fantazyjne cieniowanie

Niezwykle zjawiskowo prezentują się torty cieniowane, czyli klasyczne ombre, kolory bardzo płynnie przechodzą z ciemniejszej barwy na dole, do jaśniejszej ku górze; używa się do tego masy cukrowej barwionej ? tłumaczą specjaliści z Cukierni Braci Stykowskich. Wygląda to bardzo interesująco i jednocześnie harmonijnie. Świetnym pomysłem jest też dodanie dekoracyjnych faktur, cukrowe plisy, falbany czy płatki róż lub fantazyjne kwiaty sprawią, że tort będzie jeszcze bardziej delikatny i oczywiście uroczysty. Warto również zwrócić uwagę, aby nie przesadzić z kolorami, jeżeli ktoś się decyduje na kolorowe ombre, wówczas dodatki powinny być już białe lub ewentualnie kremowe.

Oddzielne segmenty

Równie dobry sposobem na zabawę barwami jest połączenie dwóch kolorów na zasadzie wydzielania im segmentów na tortowej wieży. Można wówczas naprzemiennie stosować dwa kolory. Zazwyczaj kolorem bazowym jest biel, ale to wcale nie jest reguła, bo w tej roli równie dobrze sprawdzą się zgrane duety pasteli. Równie ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na zdecydowane kolory i kontrasty kolorystyczne.

Tło i dodatek

Można również wybrać rozwiązanie opierające się na zasadzie bazy i dodatków. Polega to na tym, że pierwszy kolor na torcie będzie tłem dla dodatków w innym kolorze. Można wówczas wybrać np. jasną podstawę i na to nanieść dodatki w zdecydowanych kolorach, kontrastujących. Wówczas takimi detalami mogą być: pasy, nieśmiertelne florystyczne wzory, kropki, wstążki, zawijasy.

Niezależnie od wyboru, warto postarać się, aby tort był spektakularny i stanowił atrakcję weselnego przyjęcia.

Wróć