Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

W jakiej oprawie podać tort weselny?


Tort weselny pełni podczas tego wyjątkowego przyjęcia bardzo ważne funkcje. Służy nie tylko, jako przerywnik udanej zabawy i obwieszcza chwilę odpoczynku od szalonego tańca, ale także symbolizuje przyszłe bogate i szczęśliwe życie Młodej Pary. Dlatego oprócz spróbowania go przez wszystkich gości przyjętego, jako wręcz obowiązek każdego z zaproszonych, warto, aby pojawił się na weselnej sali, jako wyróżniony element. Jest kilka sposobów, dzięki którym podanie tortu nabiera szczególnego nastroju i powagi. Warto poznać niektóre z nich i ostatecznie wybrać te, które być może warto wkomponować w część organizowanej przez siebie uroczystości.

Zapowiedź DJ’a

Większość organizujących wesele wybiera, jako oprawę muzyczną przyjęcia występ orkiestry z wokalistą lub DJ’a ? wodzireja, który oprócz śpiewania, zajmie się także miksowaniem muzyki, a także organizacją zachęcających konkursów dla aktywizacji gości. Warto wówczas poprosić taka osobę o opracowanie specjalnej wstawki, która przygotuje gości na pojawienie się tortu. Warto również zadbać o oprawę muzyczną tej chwili. Pojawienie się tortu może być poprzedzone chwilowym wyciszeniem muzyki, co z pewnością bardziej zwróci uwagę wszystkich obecnych, niż zbyt skoczna muzyka w tym momencie. Osoba odpowiadająca za wokal bądź DJ mogą zapowiedzieć pojawienie się specjalnej atrakcji wieczoru oraz zachęcić gości, aby na moment powrócili do swoich stolików.

Efekty specjalne

Podczas pojawienia się tortu można również zastosować tricki, które z pewnością zwrócą uwagę wszystkich na ten element. Można np. zadbać o:

  • przygaszenie światła? element, który nie tylko przyciągnie uwagę, ale także zapewni wytworzenie wyjątkowego nastroju,
  • pojawienie się kolorowych światełek ? można nakierować je na miejsce, w którym ma się pojawić tort, będzie to znaczący sygnał, jakiego elementu przyjęcia można się w tym momencie spodziewać,
  • wprowadzenie dymu ? sztuczny dym doda pojawieniu się wyjątkowego deseru elementu tajemniczości,
  • zastosowanie sztucznych ogni lub mini fajerwerków ? to chyba elementy, które zazwyczaj cieszą się największym entuzjazmem wszystkich gości, w tym tych najmłodszych, tort, którego pojawienie się poprzedza fajerwerki z pewnością nie przejdzie niezauważony,
  • podanie dodatkowego szampana lub innych alkoholi, które podkreślą smak naszego tortu.

Zadbaj wcześniej także o odpowiedni wybór miejsca, w którym pojawi się tort. Coraz częściej na ciasta w tym tort, przeznaczony jest oddzielny stolik znajdujący się na uboczu. W miejscu, w którym znajdują się stoły, przy których siedzą goście, a nawet na sali taneczne. Wszystko zależy od miejsca, w którym organizujesz imprezę i od tego, jak wiele przestrzeni należy zarezerwować na tort, tak, aby mógł on zaprezentować się w okazały sposób.

Przeznacz odpowiednią ilość czasu na zaserwowanie gościom tortu oraz jego spokojną konsumpcję. Możesz zastosować wymienione elementy także wówczas, gdy tort będzie już podawany gościom. Z pewnością będzie to stanowiło dla nich urozmaicenie, towarzyszące temu wyjątkowemu momentowi podczas całej ceremonii. Poproś osoby zajmujące się oprawą muzyczną przyjęcia, aby odpowiednio rozplanowały ten czas, tak, aby konsumpcja tortu nie przebiegała w niepokojącej ciszy, ani także niepozwalających się skupić dźwiękach skocznej muzyki.

Jeśli po rozkrojeniu tortu dla wszystkich gości nadal pozostał fragment, którym można się jeszcze poczęstować, ustaw go w widocznym miejscu, tak, aby goście, którym wyjątkowo smakuje deser mogli się nacieszyć jeszcze dodatkowym kawałkiem tego specjału.

Wróć