Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Wybieramy serwetki pod tort i dla gości


Tort ze względu na swoją specyfikę, jest ciastem podawanym zazwyczaj podczas wyjątkowych okoliczności. Dlatego przed całą ceremonią jego podania, warto zastanowić się, kiedy jest na to najlepszy moment. Tort to zazwyczaj element na który czekają wszyscy goście, a w szczególności zniecierpliwione dzieci. Tortowi towarzyszy zazwyczaj specjalna oprawa, tak aby nie pojawił się bez zwrócenia uwagi wszystkich. Tort symbolizuje obfitość i bogactwo dlatego warto, aby każdy z uczestników spróbował go w trakcie przyjęcia.

Serwetki pod tort

Coraz częściej oprócz tego, że zaserwujemy tort na specjalnie do tego przygotowanej paterze, to jeszcze warto wyłożyć ją ozdobną serwetką. Sprawi to nie tylko, że tort nabierze eleganckiego wyglądu, ale także pozwoli np. odsączyć zbyt dużą zawartość ponczu, jeśli zdecydowaliśmy się nasączyć spód ciasta.

Mamy możliwość wyboru serwetek pod tort z naprawdę ogromnej gamy wzorów i kolorów. Najczęściej wykorzystuje się serwetki o średnicy większej niż ta, którą będzie miał tort, aby serwetka mogła swobodnie opadać i przykryć część patery. W ofercie można znaleźć serwetki wykonane z tworzywa, papierowe, a nawet bawełniane. Oczywiście gama kolorystyczna również jest szeroka. Najlepiej zdecydować się na serwetki podobne pod względem koloru i motywu, co serwowany deser. Jeśli ma on np. srebrne wykończenie i detale to warto, aby połączyć z nim serwetki na których występuje podobny wzór. Bardzo modne są obecnie ażurowe serwetki. Ten element zdobienia z pewnością sprawdzi się przy romantycznych aranżacjach.

Serwetki dla gości

Oczywiście nie mniej ważnym elementem są serwetki przeznaczone dla gości. Możesz je ułożyć od razu obok kompletu sztućców z zastawy przeznaczonej dla konkretnego gościa lub przed bezpośrednio przed zaserwowaniem tortu. Ważne jest, aby te serwetki były w miarę duże, gdyż niektórzy z chęcią rozłożą je sobie na kolanach lub umieszczą pod szyją.

W jakim miejscu ułożyć serwetki?

Przyjmuje się, że serwetki powinny być ułożone tuż obok talerzyka gościa po prawej stronie. Na złożonej obok serwetce najczęściej w kształcie trójkąta można położyć sztućce, będzie to wyglądało elegancko i praktycznie. Oprócz tych serwetek, które będą przeznaczone indywidualnie dla każdej osoby, wskazane jest, aby na stole znajdowało się ich więcej, tak aby każdy mógł po nie swobodnie sięgnąć. Serwetki mogą być także umieszczone pod talerzykiem. Jednak muszą być one wtedy złożone idealnie na płasko. Warto zadbać o to, aby liczba serwetek była większa niż liczba gości, gdyż często zdarza się, że jedna serwetka nie wystarczy, dlatego zawsze warto jest mieć je w zapasie.

Jak ułożyć serwetki?

Coraz więcej gospodarzy przyjęć oprócz innych elementów dekorujących stół, stawia także na wykorzystanie serwetek, jako elementu dekoracyjnego. W internecie można znaleźć wiele filmików, które obrazują, w jaki sposób ułożyć serwetki, aby stanowiły one nie tylko praktyczny element podczas przyjęcia, ale także dekoracyjny.

Szczególnie często wykorzystywanym do tego narzędziem jest sztuka składania papieru, czyli origami. Przy odrobinie cierpliwości możemy wyczarować przy jej pomocy naprawdę zaskakujące ozdoby. Jeśli nie brakuje nam czasu i cierpliwości, a dodatkowo znajdziemy chętnych pomocników możemy postarać się, aby serwetka każdego gościa była złożona np. w ozdobnego łabędzia lub podobiznę podawanego przez nas podczas przyjęcia tortu. Goście, którzy zastaną na swoich talerzykach specjalnie złożone w tym celu serwetki, z pewnością docenią starania gospodarza.

Wróć